تبلیغات
پیروزی - 90/استیلی:برای بازی با استقلال لحظه‌شماری می‌كنم
پیروزی
قرمز تر از آنیم که بی رنگ بمیریم/ آبی نشدیم تا که به این ننگ بمیریم

 پرسپولیس در سال‌های اخیر از بازی‌هایش با ذوب‌آهن خاطرات خوشی دارد. همین مسئله موجب شده است سرخپوشان با اعتماد به نفس خاصی آماده بازی شوند. این می‌تواند برای آنها كه مشكلات زیادی دارند، خطرناك باشد. با حمید استیلی در آستانه این بازی گفت‌وگویی داشتیم كه نظر شما را به آن جلب می‌كنیم.

90: پرسپولیس در طول سال‌های اخیر، خاطرات خوبی از بازی با ذوب‌آهن داشته است؟

همان طور كه گفتید خاطره است. به گذشته مربوط می‌شود. الان یك بازی با مسائل و مشكلات خاص خودش را پیش رو داریم.

90: مشكلات شما چیست؟

از كدامش بگویم و از كجا شروع كنم؟

90: از این‌كه برنامه تمرین امروز به هم خورد؟

با توجه به فشردگی بازی‌ها و خستگی بچه‌ها در دو بازی با سپاهان و سایپا، باید فشار را از روی بچه‌ها بر می‌داشتیم. به خاطر همین قصد داشتیم یك تمرین بدنی سبك در محل هتل داشته باشیم كه با تاخیر پرواز به هم خورد. این تاخیر باعث شد، بچه‌ها بین سه تا چهار ساعت در فرودگاه معطل شوند؛ كه به خستگی و كلافگی بچه‌ها منجر شد. بدشانسی بعدی این بود كه قرعه میزبانی به نام ذوب‌آهن خورد بعد هم به فشارهای روانی موجود می‌رسیم و البته در اختیار نداشتن نصرتی، شیث، هاشمیان، نوروزی و علی عسگر كه محروم و مصدوم هستند.

90: نوری به بازی می‌رسد؟

نوری هم در تمرین آسیب‌دیدگی داشت. هنوز معلوم نیست چه می‌شود. امیدوارم در این شرایط، حداقل او را از دست ندهیم.

90: اتفاقاتی مثل مطرح شدن دوباره نام اریكسون هم تاثیری روی كار شما داشت؟

نمی‌شود كه تاثیر نگذارد، ولی به این مسائل عادت كرده‌ام. اگر یك روز از خواب بیدار شدم و مسئله‌ای نباشد، تعجب می‌كنم. از ابتدای فصل بارها این مسائل مطرح شده است.

90: شما در جریان سفر رویانیان و مذاكره با اریكسون بودید؟

حالا چه فرقی می‌كند كه این را بدانید؟ بهتر است درباره اریكسون و مواردی از این دست اصلا صحبت نكنیم.

90: گویا بعد از این اتفاق، صحبت‌هایی بین شما و مدیرعامل باشگاه رد و بدل شد؟

آقای رویانیان به من گفت این مذاكرات برای فصل آینده است، نگران نباشم و با قدرت به كار خودم ادامه بدهم. من هم كاری به اریكسون ندارم و تمام تمركزم روی پرسپولیس و موفقیت تیم است.

90: از شما خواسته شده بازیكنان جدید را انتخاب كنید؟

تا زمانی كه هستم تمام كارهایم را بی‌كم و كاست انجام می‌دهم. ما دنبال تقویت تیم هستیم، برایم فرقی نمی‌كند بعدا چه می‌شود. با دقت زیادی در حال ارزیابی نفراتی هستیم كه معرفی می‌شوند، ولی هیچ بازیكنی هنوز تایید نشده است.

90: اگر بتوانید ذوب‌آهن را ببرید، به استقلال می‌رسید، این برای شما نگران‌كننده نیست؟

اتفاقا برای این بازی لحظه‌شماری می‌كنیم، رسیدن به استقلال به انگیزه‌ای برای بچه‌ها بدل شده است.

90: این بازی می‌تواند، برای حمید استیلی گران تمام شود؟

آدم خیس از باران نمی‌ترسد. از این بدتر كه نمی‌شود. به هر حال من ترسی ندارم. ما اگر مشكلاتمان مثل مصدومیت‌ها را پشت سر بگذاریم و جو آرامی حاكم بشود برای هیچ یك از بازی‌هایمان نگرانی فنی نخواهیم داشت.

90: این روزها بحث است كه جام‌حذفی چندان ارزشمند نیست؟

هر رقابتی شرایط خاص خودش را دارد. این حرف را قبول ندارم. نسبت به لیگ در جام‌حذفی كار از این جهت سخت است كه فرصتی برای اشتباه نیست.

90: علی كریمی در بازگشت دوباره، از روزهای اوج فاصله داشته است حداقل این‌كه افكار عمومی توقع بیشتری داشت؟

باید در نظر بگیریم كه او بعد از مصدومیتی طولانی برگشت. كریمی در تیم ما وظایف سنگینی دارد. جدا از این‌كه به تیم روحیه می‌دهد، ممكن است با توجه به تجربه و هوشی كه دارد از او مسایلی را بخواهیم كه به چشم نیاید ولی برای كار تیمی ما ارزش زیادی دارد. البته همه در اصفهان خواهند دید كه كریمی بهتر از بازی‌های قبل ظاهر خواهد شد.

Shoot

حمید استیلی درباره كاهش سهمیه ایران در جام قهرمانان گفت: متاسفانه برخی باشگاه‌ها كم‌كاری كردند و تذاكرات عزیز محمدی را جدی نگرفتند. سازمان لیگ بارها تاكید كرد كه مدارك باید به موقع ارسال شود، اما دو، سه باشگاه كم‌كاری كردند. حالا این سهل‌انگاری‌ها به ضرر فوتبال ایران تمام شده است. به طور قطع پتانسیل ما بالاتر از این است. اما اگر كم‌كاری ادامه یابد و در بخش سخت‌افزاری و مالی حمایت لازم از لیگ نشود. در سال‌های بعد، اوضاع بدتر از این هم می‌شود.

وی سپس با اشاره به موفقیت اخیر تیم‌ملی والیبال ایران گفت: فكر می‌كنید علت نتیجه گرفتن تیم‌ملی والیبال چه بوده است؟ فدراسیون والیبال از زمان یزدانی خرم تفكر درازمدت داشت و برنامه‌ای 10 ساله را برای تیم‌ملی به وجود آورد. پس از او، آن تفكرات دور انداخته نشد، بلكه داورزنی آن را ادامه داد و تكمیل كرد و حالا نتیجه همین شده است كه می‌بینیم. یك مسئله دیگر این است كه در كشور ما مردم به والیبال توجه ندارند و همین باعث شد تا والیبال بتواند برنامه درازمدت داشته باشد و خیلی دخالت‌ها اتفاق نیفتد. حال آن‌كه در فوتبال كاملا وارونه است و توجه زیاد و نتیجه‌گرایی باعث شد تا برنامه‌ها سریع تغییر كند و به تیم‌های پایه و مسایل سخت‌افزاری توجه نشود كه شرایط فعلی را رقم زده است.
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 6 آذر 1390 توسط marvin