تبلیغات
پیروزی - 90/ممدوتال: دلم برای نصرتی تنگ شده است
پیروزی
قرمز تر از آنیم که بی رنگ بمیریم/ آبی نشدیم تا که به این ننگ بمیریم

: ممدوتال مدافع سرخ‌پوشان پایتخت كه متولد 1982 است بالاخره در تركیب دفاعی پرسپولیس جا می‌افتد. در فوتبال ما معمولا بازیكنان خارجی خوب كمیاب هستند و مخصوصا در باشگاه پرسپولیس اكثرا بازیكنان خارجی فرصت بازی پیدا نمی‌كنند و كارشان نیز در پایان فصل به شكایت كشیده می‌شود.

پس از این كه شیث رضایی و نصرتی اقدام به خودكشی ورزشی كردند بهترین فرصت برای این بازیكن بوركینافاسویی فراهم شد تا استیلی مجبور شود از او در در مصاف با حریفان استفاده كند. ممدوتال دیروز خودش را برای رویارویی با ذوب‌آهن آماده می‌كرد كه تصمیم گرفتیم با او همكلام شویم.

90: برای بازی با ذوب‌آهن آماده‌ای؟

من آماده‌ام اما ذوب‌آهن تیم خطرناكی است و باید مواظب مهاجمان این تیم باشیم.

90: نظرتان راجع به شرایط پرسپولیس چیست؟

من از شرایط تیم راضی هستم. وضعیت پرسپولیس كمی بهتر شده است با این حال تمام تلاش من این است كه بتوانم نظر كارشناسان را به خود جلب كنم و آنها هم از من راضی باشند.

90: تصور می‌كنی كارشناسان از عملكرد شما مخصوصا در این دو بازی آخر راضی باشند؟

هواداران كه مرا در كوچه و خیابان می‌بینند از من تشكر می‌كنند و می‌گویند خوب بازی می‌كنی. اما من باید خیلی بهتر از این باشم. شما هنوز ممدوتال واقعی را ندیده‌اید.

90: گویا مشكل هماهنگی شما هم با حقیقی حل شده است؟

بله، با حقیقی خیلی رفیق شده‌ام و با هم صمیمی هستیم. حقیقی دروازه‌بان آماده‌ای است.

90: خیالت راحت شد نصرتی و شیث از تیم رفتند؟

باور كنید دلم برای نصرتی تنگ شده است و دوست دارم او زودتر به پرسپولیس برگردد. من قبلا هم در مصاحبه با روزنامه نود گفته بودم خیلی دوست داشتم این دو در تیم باشند و من بتوانم با نشان دادن توانایی‌هایم در پرسپولیس فیكس شوم. با این حال فعلا سعی می‌كنم جای خالی آنها در تیم احساس نشود.

90: تیم‌ملی بوركینافاسو هم كه در رده‌بندی فیفا سقوط كرده است؟

بله، ما دو ماه قبل بالاتر از ایران بودیم اما حالا ایران بالاتر از ما در رده‌بندی فیفا حضور دارد. با این حال به نظر من بوركینافاسو تیم قدرتمندی دارد و ما برای حضور در جام‌جهانی هم امیدواریم ضمن این كه در مرحله بعدی مسابقات جام ملت‌های آفریقا نیز حاضر شده‌ایم.

90: چه زمانی به مرخصی می‌روید؟

فعلا قرار نیست به مرخصی بروم. چون همسرم دو، سه روزی است كه به تهران آمده است و فرصت هم كه می‌كنیم از مكان‌های زیبای تهران دیدن می‌كنیم. البته دو فرزندم به دلیل این كه تحصیل می‌كنند نتوانسته‌اند به ایران بیایند اما اگر شرایط فراهم شود آنها را هم به تهران می‌آورم.

90: حتما پسرت هم به فوتبال علاقه دارد؟

پسرم مثل خودم آرام و ساكت است اما دخترم پرحرف و شلوغ است. با این حال هنوز از آینده آنها خبری ندارم.

90: با همسرتان به كدام نقاط تهران برای تفریح رفته‌اید؟

دركه، تجریش، پارك نهج‌البلاغه و... واقعا از زیبایی‌های تهران لذت بردم.

90: همسرتان راجع به كشور ایران چه می‌گوید؟

او هم ابتدا فكر می‌كرد تهران شهر شلوغ و ناآرامی باشد. اما واقعا برخلاف تبلیغات رسانه‌های خارجی تهران شهری آرام و بسیار دوست داشتنی است. من كه از حضورم در تهران لذت می‌برم.

90: نتیجه بازی جام‌حذفی را پیش‌بینی می‌كنید؟

بازی سختی داریم اما ما می‌بریم. البته ما باید ببریم و مجبوریم خوب بازی كنیم.

90: می‌دانید دایی فصل قبل پرسپولیس را قهرمان جام‌حذفی كرده بود؟

بله. قبل از این كه به تهران بیایم از دایی اخبار زیادی شنیده بودم و مدیر برنامه‌هایم چون گفت پرسپولیس قهرمان شده راضی شدم به این تیم بیایم. پرسپولیس اگر فصل قبل قهرمان نمی‌شد به تهران نمی‌آمدم. ما در این فصل هم باید برای قهرمانی تیم تلاش كنیم و ازهمین بازی با ذوب‌آهن باید بازی با كیفیت‌تری به نمایش بگذاریم.

90: نظرتان راجع به حضور اریكسون در پرسپولیس چیست؟

اریكسون مربی شناخته شده‌ای است اما به نظر من فعلا در این مقطع استیلی به حمایت نیاز دارد تا تیم بهتر نتیجه بگیرد.
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 6 آذر 1390 توسط marvin