تبلیغات
پیروزی - استیلی:رویانیان برای فصل بعد با اریكسون مذاكره كرد
پیروزی
قرمز تر از آنیم که بی رنگ بمیریم/ آبی نشدیم تا که به این ننگ بمیریم

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در گفت‌و‌گو با ایسنا، درباره مسائل مختلفی از جمله دیدار تیمش مقابل ذوب آهن در مرحله یك هشتم نهایی جام حذفی، كاهش تعداد سهمیه‌های باشگاه‌های ایران در لیگ قهرمانان آسیا، مذاكره باشگاه پرسپولیس با اریكسون و ... صحبت كرد كه متن آن در زیر می‌آید.

* وضعیت پرسپولیس برای بازی مقابل ذوب آهن چگونه است؟

ـ به غیر از بازیكنان مصدومی كه داریم، سایر بازیكنان شرایط خوبی دارند و تعداد زیاد مصدومان هم كمی تیم را دچار مشكل كرده است. بازی هم طبق قرعه‌كشی سازمان لیگ در اصفهان افتاده و در كنار مصدومیت‌ها و محرومیت‌ها و دیگر مسائل، این مسئله هم بدشانسی ما را كامل كرده و ما باید در اصفهان به مصاف ذوب‌آهن برویم. ضمن اینكه بازی‌ها هم در فاصله كوتاه و پشت سر هم برگزار می‌شود و این موضوع كمی كار ما را سخت می‌كند. با این وجود با روحیه خوبی كه بازیكنان‌مان در حال حاضر دارند و حمایتی كه مدیریت از آن‌ها انجام داده و پاداش‌هایی كه به بازیكنان داده، قصد داریم با قدرت مقابل ذوب آهن حاضر شویم.

* جلسه‌ی مدیریت پرسپولیس با كادر فنی و بازیكنان این تیم پس از تمرین روز قبل برای دادن پاداش‌ها بود؟

ـ خیر. در این جلسه پاداشی داده نشد اما برای پاداش بازی‌های بعد با بازیكنان صحبت شد. ضمن اینكه باشگاه پاداش هر بازی را تا به حال به بازیكنان پرداخت كرده است و ما از این بابت از باشگاه متشكریم.

* پرسپولیس در لیگ بازی خوبی را در اصفهان مقابل ذوب آهن انجام داد.

ـ بله اما هر بازی شرایط خاص خودش را دارد. ما به تیمی برخورد كرده‌ایم كه بسیار قوی است و از كادر فنی خوبی هم بهره می‌برد. ابراهیم‌زاده فرد باهوشی است و ذوب آهن همیشه جزو مدعیان لیگ بوده است. با وجود تمام مشكلاتی كه برای این بازی داریم اما سعی می‌كنیم با ارائه یك بازی خوب از اصفهان دست پر برگردیم.

* مصدومیت وحید هاشمیان و هادی نوروزی چقدر در روند كار خط حمله تیم شما موثر است؟

ـ به هر حال هاشمیان و نوروزی دو تن از بهترین بازیكنان تیم ما هستند كه متاسفانه دچار مصدومیت شده‌اند و در تمرین روز گذشته هم محمد نوری با آسیب دیدگی كار كرد و حتی حمیدرضا علی‌عسگر هم هنوز به طور كامل خوب نشده و تا الان از نظر مصدومیت خیلی سال سختی را در پرسپولیس پشت سر گذاشته‌ایم. در بازی قبل هم دیدید كه ما سه بازیكن امید را روی نیمكت گذاشته بودیم و محرومیت نصرتی و رضایی هم باعث شده كه كار ما سخت‌تر از قبل شود. با این حال سایر بازیكنان همه تلاش خود را می‌كنند و با جان و دل برای تیم‌شان كار می‌كنند. ان‌شاءالله كه بتوانند با دوندگی و جنگندگی كمبود این بازیكنان را جبران كنند.

* اگر ذوب آهن را ببرید در مراحل بعدی جام حذفی احتمالا به استقلال می‌رسید.

ـ بله به همین خاطر همه بازیكنان ما انگیزه زیادی برای شكست ذوب آهن دارند و امیدوارم كه بتوانیم بازی خوبی را انجام دهیم. به هر حال جام حذفی همیشه شرایط خاص خودش را دارد و ما حق هیچ گونه اشتباهی نداریم. هر تیمی كه اشتباه كند، باید با جام خداحافظی كند.

* علی كریمی چه زمانی به دوران اوج خود باز می‌گردد؟

ـ علی یك دوره مصدومیت طولانی را گذراند. حضور كریمی در تیم بار روانی تیم را بالا می‌برد و خوشبختانه شرایطش روز به روز در حال بهتر شدن است و شما در اصفهان هم خواهید دید كه كریمی خیلی بهتر از دو، سه هفته قبل بازی خواهد كرد.

* نمی‌خواهید پس از رفتن سعید عزیزیان یك مربی دروازه‌بان‌ها به تیم خود اضافه كنید؟

ـ با دو، سه نفر صحبت كرده‌ایم كه به ما اضافه شوند. باشگاه هم كارهای لازم را انجام داده و ظرف چهار، پنج روز آینده ما حتما یك مربی دروازه‌بان‌ها به تیم اضافه می‌كنیم. اگر با گزینه‌های ایرانی كه مد نظر داریم به توافق نرسیدیم، سراغ مربیان خارجی می‌رویم.

* رویانیان چهارشنبه گذشته با اریكسون مذاكره كرد. از این موضوع ناراحت نیستید؟

ـ خیر. من به این چیزها عادت كرده‌ام و واقعا چیز خاصی ندارم كه در این باره بگویم چرا كه اولین بار نیست كه چنین اتفاقی افتاده است و از ابتدای فصل چند بار این بحث‌ها تكرار شد. البته من پنجشنبه با رویانیان صحبت كردم و او هم به من گفت كه صحبت با اریكسون برای فصل بعد بوده و تو هم كارت را با قدرت انجام بده. كاری به اریكسون ندارم و تمام تمركزم بر روی پرسپولیس و موفقیت تیمم است.

* سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا به دو تیم كاهش یافت. آیا واقعا حق فوتبال ایران دو تیم است یا بیشتر؟

ـ متاسفانه برخی باشگاه‌ها كم‌كاری كردند و تذكرات عزیز محمدی را جدی نگرفتند. سازمان لیگ خیلی به باشگاه‌ها تاكید كرد كه مدارك خود را در موعد مقرر به AFC بفرستید اما دو، سه باشگاه كوتاهی كردند. حالا این سهل‌انگاری‌ها به ضرر فوتبال ما تمام شده است. مطمئنا پتانسیل فوتبال ما خیلی بیشتر از این‌هاست و حق ما بیشتر از دو سهمیه است. متاسفانه ما در بخش سخت‌افزاری و امكانات با مشكل مواجهیم و تیم‌ها هنوز به طور كامل به شكل یك باشگاه حرفه‌ای درنیامده‌اند. ورزشگاه اختصاصی ندارند و در فوتبال حرفه‌ای هم نخستین چیزی كه باید درست شود، همین است. شما ببینید ما الان فقط یك ورزشگاه خوب داریم كه همه تیم‌ها هم از آن استفاده می‌كنند و وضعیت به گونه‌ای شده كه مراقبیم این یك زمین خراب نشود. تا زمانی كه از نظر امكانات حرفه‌ای نشویم، به هیچ نتیجه‌ای نمی‌رسیم. فكر می‌كنید علت نتیجه گرفتن تیم ملی والیبال چه بوده است؟ فدراسیون والیبال از زمان یزدانی خرم تفكر درازمدت داشت و برنامه‌ای 10 ساله برای تیم ملی والیبال به وجود آورد. پس از یزدانی خرم هم داورزنی این برنامه را ادامه داد و بازیكنان بلندقد را چند سال پیش از شهرستان‌ها آوردند و حالا نتیجه‌اش این شده كه تیم ملی هر روز بزرگان والیبال دنیا را شگفت‌زده می‌كند. این موفقیت بدین خاطر است كه در كشور ما مردم مانند فوتبال به والیبال توجه نمی‌كنند و همین باعث شده كه والیبال بتواند به راحتی برای خود یك برنامه دراز مدت داشته باشد و الان هم در دنیا موفق باشد. در حالی كه در فوتبال توجه مردم بیشتر است و البته نتیجه‌گرایی هم یكی از عوامل اصلی ناكامی‌ها در فوتبال بوده است. وقتی جوانان والیبالیست ما در جام جهانی افتخار می‌آفرینند واقعا احساس خوبی به مردم دست می‌دهد و این باعث غرور آن‌ها می‌شود اما در فوتبال تمام اهداف ما كوتاه مدت است و هیچ كس به آینده خود مطمئن نیست. مهم‌ترین بخش فوتبال هم تیم‌های پایه است كه هیچ كس به آن‌ها توجهی نمی‌كند. مطمئن باشید حتی اگر بهترین مربی دنیا را هم به فوتبال‌مان بیاورید، او با نوسان مواجه خواهد شد و تا زمانی كه به تیم‌های پایه توجهی نكنیم، همین آش و همین كاسه خواهد بود.
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 6 آذر 1390 توسط marvin