تبلیغات
پیروزی - آیا اریکسون به پرسپولیس می آید؟
پیروزی
قرمز تر از آنیم که بی رنگ بمیریم/ آبی نشدیم تا که به این ننگ بمیریم
روزنامه سان انگلیس به این نکته نیز اشاره کرده است که رویانیان دستمزدی در حدود 1.15 میلیون یورو (990000 پوند) را به وی پیشنهاد داده است.

اسون گوران اریکسون ، سرمربی سابق تیم ملی انگلیس ، که طی هفته گذشته مذاکراتی را با محمد رویانیان ، مدیر عامل پرسپولیس در جزیره کیش برای قبول سرمربیگری پرسپولیس داشته است ، تصمیم گیری خود در این رابطه را به بعد از ترک ایران موکول کرد .
این مربی 63 ساله ، در اواخر ماه اکتبر امسال از تیم لسترسیتی جدا شد و در حال حاضر در حال بررسی پیشنهادات خود می باشد . که در این میان پیشنهاد حضور در پر طرفدارترین تیم باشگاهی ایران و شاید آسیا ، نوید چالش جدیدی را برای اریکسون در پی دارد .
حضور اریکسون در پای میز مذاکره در جزیره کیش ، گواه بر این مدعا است که اریکسون نیز از حضور در ایران و پرسپولیس استقبال کرده است . روزنامه سان انگلیس علاوه بر آنکه به مساله حضور اریکسون در ایران پرداخته است ، به این نکته نیز اشاره کرده است که رویانیان دستمزدی در حدود 1.15 میلیون یورو (990000 پوند) را به این مرد یخی پیشنهاد داده است . 
به نظر می رسد بار دیگر رسانه های انگلیسی به دنبال جوسازی هایی علیه ایران می هستند تا از حضور این مربی سرشناس در ایران جلوگیری نمایند . 
در زمانیکه خولیو ولاسکو ، آقای خاص دنیای والیبال ، در آستانه عقد قرارداد با فدراسیون والیبال ایران بود نیز این گونه کارشکنی ها و جوسازی ها را از سوی انگلیسی ها شاهد بودیم . با این وجود این مربی نام آشنای سوئدی ، که سابقه حضور در نیمکت تیم هایی همچون انگلیس ، مکزیک ، ساحل عاج ، بنفیکا پرتغال ، رم ایتالیا ، سمپدوریا و لاتزیو را در کارنامه خود می بیند ، در آستانه عقد قرارداد با تیم پرسپولیس ایران قرار دارد .
طبق خبرهای منتشر شده از سوی مسئولان پرسپولیس ، تمامی اطلاعات در مورد پرسپولیس در اختیار اریکسون قرار گرفته تا این این مربی بتواند با آگاهی کامل تن به پذیرش این مسئولیت دهد . مهمترین نکته ای که شاید بیش از پیش اریکسون را دعوت به کار در پرسپولیس می کند ، پیشینه بسیار خوب این تیم و اوضاع نا بسامان این تیم در این فصل است . شاید اریکسون نیز با توجه به اینکه این تیم همواره پتانسیل بالایی داشته اما مدیر مدبری بر روی نیمکت خود نداشته است ، این مسئولیت را بپذیرد و فصل جدیدی از افتخارات باشگاهی خود نظیر افتخاراتی که با بنفیکا و لاتزیو در پرتغال ، ایتالیا و اروپا بدست آورد را در ایران و آسیا آغاز کند . 
پرسپولیس تهران در حال حاضر با 20 امتیاز در رده ششم جدول جای دارد و با استقلال تهران ، رقیب سنتی این تیم ، که صدر نشین فعلی جدول رده بندی جام خلیج فارس است ، 10 امتیاز فاصله دارد .
در شرایط فعلی بی شک بهترین خبر برای هواداران نا امید و ماتم زده پرسپولیس ، خبر ثبت قرارداد با اریکسون سوئدی است . قطعا حضور چهره بزرگی همچون اریکسون ، در فوتبال پرسپولیس و ایران بی تاثیر نخواهد بود . وقتی به تحولاتی که کی روش در این چند وقت در ایران آغاز کرده است می نگریم ، بیش از پیش امیدوار به اثربخشی اریکسون در پرسپولیس خواهیم شد . هرچند تاثیرات کی روش در حال حاضر آنچنان فنی نبوده و فقط مربوط به تفکرات حرفه ای در میان بازیکنان و سایر بخش های تیم ملی ایران از جمله نحوه انتخاب بازیکنان تیم ملی بوده است
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 6 آذر 1390 توسط marvin