تبلیغات
پیروزی - 90/نورمحمدی: جای نصرتی و شیث خالی است
پیروزی
قرمز تر از آنیم که بی رنگ بمیریم/ آبی نشدیم تا که به این ننگ بمیریم

: سازمان دفاعی پرسپولیس تازه شكل گرفته بود كه سرخپوشان به یكباره محمد نصرتی و شیث رضایی دو بازیكن اصلی خود را از دست دادند. برای شروع دوباره بازی‌ها، همه منتظر گلباران پرسپولیسی‌ها بودند، اما این تیم دو بازی بدون گل خورده را پشت سر گذاشته است با رضا نورمحمدی در این باره و البته پیروزی اخیر این تیم گفت‌وگویی داشتیم كه نظر شما را به آن جلب می‌كنیم.

90: سایپا را شكست دادید فكر می‌كنی بازی چطور بود؟

بازی خوبی بود، هر چند فكر می‌كنم ما در بازی قبلی شاید بهتر بودیم. سایپا نیمه اول را بهتر از ما شروع كرد. با این‌كه خوب نبودیم دو پنالتی و یكی دو موقعیت خوب داشتیم كه می‌توانستیم كار را یكسره كنیم. در نیمه دوم هم تصمیم گرفتیم، بازی را كنترل كنیم. سایپا در این نیمه هیچ موقعیتی نداشت.

90: چرا جلوی سایپا این طور ظاهر شدید؟

نزدیكی دو بازی باعث شد، خستگی روی تیم تاثیر بگذارد. برای ملی‌پوشان سخت‌تر بود. از سوی دیگر برای شروع بازی استرس داشتیم.

90: به خاطر شعارهای بازی قبل؟

طبیعی است. همه‌اش واهمه داریم كه اگر گل بزنیم یا زبانم لال گل بخوریم، چه خواهد شد فقط خدا را شكر كه ما در این دو بازی گل نخوردیم.

90: اكنون این استرس كمتر شده است؟

كم‌كم بهتر می‌شود، ولی واقعیت این است كه در این فصل هیچگاه از آن خلاص نشده‌ایم و همیشه با ما بوده است. البته خستگی هم نقش مهمی داشت. به همین دلیل منطقی نبود كه بخواهیم بی‌حساب و كتاب بازی كنیم. در دقایقی از ضدحملات استفاده می‌كردیم و در نیمه دوم هم با خواندن بازی حریف، از ضدتاكتیك آنها استفاده كردیم چون آنها به دنبال دفاع و ضدحمله بودند.

90: این روزها به نظر می‌رسد با مشكل مهره هم روبرو هستید؟

هر تیمی یكسری برنامه‌ریزی‌ها دارد. الان همه چیز به هم ریخته است. با این بحرانی كه داریم مصدومیت و محرومیت‌هایی كه پیش آمد، مثل سم بود.

90: در خط دفاع دو بازیكن را از دست دادید ولی دفاع را خوب جمع كردید؟

ما یك ساختار  دفاعی داریم كه همه در آن مشاركت دارند و فقط خط دفاع نیست خوشبختانه در این دو بازی دروازه را بسته نگه داشتیم.

90: پس بدون شیث و نصرتی مشكلی وجود ندارد؟

اصلا این طور نیست. این تعطیلات از این جهت خوب بود كه بتوانیم روی ترمیم جای آنها كار كنیم. دو بازی خوب در جام ولایت داشتیم كه از جهت پیدا كردن ایراد كار و هماهنگ شدن، كمك خوبی بود ممدوتال هم هماهنگ شد. با تمام این اوصاف نبودن این دو نفر لطمه بزرگی برای تیم ماست. آنها دو دفاع خوب و كار كشته بودند. در طول فصل هزار و یك اتفاق ممكن است، روی بدهد و اكنون دست مربی كاملا بسته است.

90: اكنون گزینه‌هایی كه بتوانند در دفاع وسط بازی كنند، كدام هستند.

سال قبل با مجتبی شیری تجربه خوب و موفقی داشتیم. بازیكنان پست‌های دیگر مثل مازیار زارع هم می‌توانند بیایند. او سال قبل جلوی سپاهان و در تیم‌ملی عالی نشان داد، ولی مسئله این است كه در خط میانی او مهره كلیدی ماست و الان واقعا كمبود نفر داریم. شما برای همین بازی با سایپا دیدید كه سه بازیكن امید آمدند و روی نیمكت نشستند. جدا از شرایط دفاع، چهار بازیكن هجومی تیم هم نبودند.

90: در این بازی تماشاگر زیادی نیامد، بعضی می‌گویند این برای پرسپولیس بهتر است؟

این را قبول ندارم. تماشاگران كه می‌آیند سنگ تمام می‌گذارند. ولی گاهی صبر آنها پایین می‌آید.

90: معمولا تماشاگران وقتی تیم‌شان 10 نفره می‌شود، با شدت بیشتری تشویق می‌كنند؟

كاملا درست می‌گویید واقعا هیچ حرفی ندارم یعنی نمی‌دانم این موضوع را چطور می‌توان تعریف كرد. ما كه نمی‌توانستیم اشتباه داور را پیش‌بینی كنیم. تقصیر مربی و بازیكن كه نیست.

90: با تمام این اوصاف، می‌گویید تماشاگران بیایند؟

پرسپولیس بدون تماشاگر معنی ندارد. در همین بازی همان تعداد اندك انرژی خوبی دادند. پرسپولیس برای تماشاگر و هوادار است ولی اجازه ندهند كه این اتفاقات روی بدهد.

90: از آن بازی بگذریم، اكنون شرایط را برای بازی بعدی چطور می‌بینی؟

بلا كه می‌آید، با هم می‌آید. در این چند وقت همه جور مشكلی داشتیم، محرومیت، مصدومیت، نبودن ملی‌پوشان حاشیه‌ها كه دردسرساز است. امیدوارم اتفاق عجیبی روی ندهد. در این صورت بازی خوبی می‌شود. ذوب‌آهن تیم خوبی است ولی می‌توانیم آنها را ببریم.
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 6 آذر 1390 توسط marvin