تبلیغات
پیروزی - اختصاصی90/ شیرینی ناپلئونی!
پیروزی
قرمز تر از آنیم که بی رنگ بمیریم/ آبی نشدیم تا که به این ننگ بمیریم
رسپولیس «بی‌‌همراه» سوار سایپا شد...

استیلی دیروز نشان داد هنوز هم پرسپولیس را نمی‌شناسد. او با گذشت سیزده هفته دیروز باز هم 30 دقیقه فرصت می‌خواست تا به اشتباهاتش اعتراف كند. اشتباهاتی بزرگ و متعدد در چینش نفرات. با همین شناخت نادرست بود كه علی كریمی به لب خط تبعید شد تا همه خاصیت‌های بارزش «نیست» شود. با همین اشتباهات بود كه اولادی مهاجم هدف شد و كاظمیان به چپ فرستاده شد. با همین اشتباهات بود كه كریمی، نوری و بادامكی همزمان به تركیب تحمیل شدند تا پرسپولیس با سه هافبك تنها یك «كار» كند. با همین اشتباهات بود كه جنس بازی سه هافبك طراح با جنس مهاجم هدف جور نبود. این‌گونه پرسپولیس ناجور بود. حمید البته از دقیقه 30 به بعد اندك اندك خودش را و تیمش را اصلاح كرد. چند جابه‌جایی برای رسیدن به شكل بهتری از بازی و در نتیجه كسب یك گل كفایت می‌كرد. گل پرسپولیس حاصل اعتراف حمید به اشتباهاتش بود.

*   *   *

سایپا اما دیروز هم شكل و شمایل ایده‌های نوین مجید صالح در ابتدای فصل را نداشت. سایپای صالح به شدت «بدوی» بازی می‌كرد. و بدتر آن كه در اجرای این شیوه سنتی، ابزار خود را هم به درستی به كار نمی‌گرفت. سایپای صالح از بعدازظهر دیروز تا بامداد امروز! سانتر كرد و سانتر كرد و سانتر كرد. ارسال‌های بلند در حالی تنها شیوه تیم صالح بود كه چند بلند‌زن قهار كنار دست صالح و روی نیمكت تنها شاهد ارسال‌ها بودند و نه تمام‌كننده‌ آن! امین منوچهری یكی از این تماشاگران بود. مهاجمی كه اگر بود شاید كریم ناكام هم رهاتر بود و موفق‌تر! مجید هم مثل حمید نشان داد هنوز تیمش را نمی‌شناسد. مجید البته برخلاف حمید در طول بازی هم اشتباهات خود را اصلاح نكرد! این شكست تاوان اصرار بر اشتباهات بود.

*   *   *

پرسپولیس دیروز برد. ناپلئونی هم برد. با یك گل و البته با ترس و لرز. پرسپولیس دیروز در سكوت سكوها، یك گل زد و دقایقی طولانی با احتیاط هر چه بیشتر برای حفظ آن، وقت و بازی را كشت. این پیروزی ناپلئونی البته هم استیلی را از شعارها دور كرد و هم پرسپولیس را سه پله بالاتر كشاند. این پیروزی خفیف شاید شیرینی ناپلئونی بود تقدیم به هوادارانی كه نیامدند تا حمید هم شعاری علیه خود نشوند.
نوشته شده در تاریخ جمعه 4 آذر 1390 توسط marvin