تبلیغات
پیروزی - اختصاصی90/مدل موهایم را مثل یال شیر درست كرده‌ام!
پیروزی
قرمز تر از آنیم که بی رنگ بمیریم/ آبی نشدیم تا که به این ننگ بمیریم

به هر صورت از فرصت استفاده كردیم و یك مصاحبه اختصاصی با عضو خارجی سرخپوشان انجام دادیم كه از نظرتان می‌گذرد:

90: از بوركینافاسو برایمان بگو.

كشوری خوب و عالی است اما من خانه و زندگی‌ام در پرتغال است بوركینا فاسو جزو كشورهای خوب آفریقایی است اما چون سطح زندگی در پرتغال بهتر است در این كشور هم برای خودم خانه و زندگی دارم اما پدر و مادرم در بوركینافاسو زندگی می‌كنند. با این حال من حدود 10، 12 سال است كه در كشورهای مختلف فوتبال را به صورت حرفه‌ای دنبال می‌كنم و از زندگی‌ام نیز راضی هستم.

90: مرا ببخشید اگر رك صحبت می‌كنم. اما اینجا برخی از هواداران یا حتی كارشناسان می‌گویند، بوركینا فاسو كجای نقشه جهان است كه پرسپولیس از این كشور بازیكن خارجی استخدام كرده است؟!

من به حرف مردم كاری ندارم و به هدفم ایمان دارم. من به كشورم خیلی تعصب دارم و شما نباید این طور فكر كنید. الان تیم‌ملی كشورم در رنكینگ فیفا 11 پله بالاتر از ایران قرار دارد ما در رتبه 40 دنیا هستیم! ضمن این‌كه من عضو تیم‌ملی كشورم هستم و در مسابقات مقدماتی جام‌جهانی هم از گروهمان صعود كرده‌ایم و مشكلی هم نداریم! (لازم به ذكر است ایران در رتبه 40 دنیا قرار دارد و بوركینا فاسو در رده 54 قرار دارد)

90: اما به نظر نمی‌رسد تیم‌ملی بوركینا فاسو در مصاف با ایران حرفی برای گفتن داشته باشد؟

اتفاقا با رئیس فدراسیون كشورم مذاكره كردم تا یك دیدار دوستانه با ایران داشته باشیم اما تقویم مسابقات ما پر بود. ما به جای بازی با ایران با حریفانی چون فرانسه، بلژیك و... مصاف می‌كنیم و با این‌كه خیلی دوست داشتم با پیراهن تیم‌ملی كشورم در ورزشگاه آزادی بازی كنم اما برگزاری این بازی میسر نشد.

90: چرا در بازی مقابل مس سرچشمه بسیار ناآماده و به دور از انتظار ظاهر شدی؟

ببینید من در اردوی تركیه به تمرینات پرسپولیس اضافه شدم و قرار بود پس از عقد قرارداد به كشورم بروم و كارهای اداری عقب افتاده‌ام را انجام بدهم اما متاسفانه استیلی به من مرخصی نداد و من فقط با یك ساك دستی به تهران آمده بودم و از نظر روحی – روانی در شرایط خوبی قرار نداشتم. در پرتغال اداره بیمه، مالیات و بانك‌ها مدام به خانواده‌ام اخطار می‌دادند كه ممدوتال چه وضعیتی دارد و كجا كار می‌كند و از این حرف‌ها... من كلی استرس و دغدغه داشتم و از نظر روحی – روانی آماده نبودم ضمن این‌كه بازیكنان پرسپولیس به زبان انگلیسی مسلط نیستند و من برای هماهنگی با بازیكنان كناری‌ام دچار مشكل می‌شدم و من هم به زبان انگلیسی و هم به زبان فرانسوی تسلط بسیار خوبی دارم. حالا هم در تهران مجبورم زبان فارسی را یاد بگیرم.

90: از مشكلی كه برای شیث و نصرتی پیش آمد خوشحالی؟!

چرا باید خوشحال باشم؟! من احساس آنها را درك می‌كنم و از بابت مشكل پیش آمده ناراحتم. من دوست داشتم با این دو مدافع ایرانی رقابت كنم و بعد از ثابت شدن شایستگی‌هایم به عنوان بازیكن ثابت در تركیب تیم پرسپولیس قرار بگیرم. همان طور كه برای پوشیدن پیراهن تیم‌ملی كشورم با خیلی‌ها رقابت كردم.

90: شما در چه كشورهای دیگری فوتبال بازی كرده‌اید؟

من در خیلی از كشورها فوتبال بازی كرده‌ام. از لیگ تركیه و مراكش گرفته تا لیگ پرتغال بازی كرده‌ام.

در تركیه عضو تیم بورسا اسپورت بودم در مراكش پیراهن تیم كازابلانكا را می‌پوشیدم. در پرتغال هم حدود سه سال عضو باشگاه لی‌ریا بودم.

90: شما بیشتر به رنگ قرمز علاقه دارید یا آبی؟

تاكنون در اكثر تیم‌هایی كه بازی كرده‌ام، قرمزپوش بوده‌اند و خوشحالم كه پرسپولیس هم قرمزپوش است.

90: چرا موهایت را آن طور درست می‌كنی؟

موهای من همین طوری است مثل موهای شیرهای جنگنده اما باور كنید من زیاد به آرایشگاه نمی‌روم و موی اكثر آفریقایی‌ها خود به خود این طور است.

90: اما در مسابقات زیاد جنگنده نیستی؟

اگر كسی با من خشن بازی كند من هم جنگنده می‌شوم و درگیرانه بازی می‌كنم اما من در كل آرامش و صلح را دوست دارم و از دعوا بدم می‌آید.

90: چطور باید یك بازیكن حرفه‌ای مواظب تغذیه و ورزش خود باشد كه از نظر سلامتی دچار مشكل نشود؟

ببینید من الان یك ورزشكار حرفه‌ای هستم و از یخچال آب نمی‌خورم تا مبادا سرما بخوردم. من آبی می‌خورم كه با دمای محیط مطابقت داشته باشد. ضمن این‌كه غذا و نوشیدنی‌های سالم می‌خورم و خیلی از چیزهایی كه نباید ورزشكار بخورد را نمی‌خورم.

90: در مورد تماشاگران پرسپولیس چه نظری دارید؟

در داربی بزرگ تهران یاد جدال پورتو و بنفیكا افتادم.

90: به نظر شما ایران به جام‌جهانی می‌رود؟

به نظر من تیم‌ملی قدرتمند و با كیفیتی دارید اما اگر به جام‌جهانی هم بروید در رنكینگ فیفا به بوركینا فاسو نمی‌رسید.

90: حرف خاصی با خوانندگان روزنامه 90 دارید؟

متاسفانه برخی از خبرنگاران یا كارشناسان مرا با دی‌كارمو بازیكن سابق پرسپولیس مقایسه می‌كنند این در حالیست كه دی‌كارمو از تیم‌های دسته چهار برزیل به تهران آمده بود اما سابقه من با سابقه دی‌كارمو اصلا قابل قیاس نیست. من در لیگ‌های معتبری بازی كرده‌ام و با تیم مراكشی به عنوان قهرمانی رسیده‌ام اما...
نوشته شده در تاریخ جمعه 27 آبان 1390 توسط marvin